site reklam
google reklam google reklam google reklam google reklam google reklam
site reklam site reklam site reklam
site reklam site reklam site reklam site reklam site reklam

 

Site reklam / Internet reklam çalışmalarının önemi

Site reklam ve internet reklam çalışmaları gittikçe önemli hale gelmeye başlamıştır. Bunun nedeni, firmaların, kuruluşların potansiyel alıcılara ulaşma isteğidir. 

 

 

Reklam çalışması neden önemlidir?

Potansiyel müşterilere ulaşmak için sadece web sitesi kurmak yetmeyecektir. Arayanların web sitesini bulması da önemlidir.  Çünkü, kullanıcı, web sitenizi bulursa  sitenizi inceleyecektir,  ürünlerinizle ilgilenecektir, hizmetlerinizi farkedecektir.  Bunu sağlamak için ise  reklam / internet reklam çalışmaları gerekecektir

 

 

Etkili bir  reklam çalışması nasıl yapılır?

Sitenizin reklam çalışmasının etkili olması için her şeyden önce siteniz bir takım ölçütlere uygun hazırlanmış olmalıdır. Bunlarlardandiğer bölümlerde söz edilmektedir.  Bunlar şimdilik bir tarafa bırakılırsa, iki temel faktör vardır.

 

Sitenin arama makinalarında görünmesi, ilk sayfada çıkması, ve ziyaret edilmesi için  iki seçenek vardır.

Google reklam çalışması yapmaya karar verdiğinizde yukardaki seçeneklerin her ikisi de önemsenmelidir.

 

Siteyi arama makinalarına uygun hale getirme

Bu çalışma, sadece  reklam açısından önemli değildir; sitenizin kurallara uygun hazırlanması, ziyaretçiler üzerinde bırakacağı izlenim ve etki,  sizin işinizi ne kadar önemsediğinizi göstermesi bakımlarından da önemlidir.

 

İnternette reklam: Google , Yahoo, Altavista, Msn

Reklam verme çalışmalarında ilk akla gelen çözüm "google reklam" çalışmasıdır. Ancak, yahoo, altavista, msn gibi diğer arama makinaları da önemsenmelidir.

 

Hangisi tercih edilmelidir? Google Reklam çalışması mı? Pozisyon Yükseltme çalışması mı?

Reklam ve Pozisyon Yükseltme arasında tercih yaparken göz önünde bulundurulması gereken hususlar mevcuttur.  Bunların başında maliyet farkları ve etkin uygulama farkları gelmektedir.  Bazı durumlarda her ikisi birden kullanılabilir.

 

Bu seçenekler hakkındaki bölümleri -Google Reklam,Optimizasyon,Pozisyon yükseltme - bölümlerini okumanız önerilir.  Seçeneklerden birini uygulamayı düşünüyorsanız ezgi.NET ileiletişim kurabilirsiniz.

 


Grafik Tasarım, İçerik: © 2007, Mayıs
Yasal Haklar Uyarısı